Rezultatele echipelor în campionatul regulat sezonul 2019-2020

CS CFR Simeria a participat în 11 competiții oficiale în perioada august – decembrie 2019.

FOTBAL

Categoria: U10, U9, U8 și U7 (n. 2010-2013)

INTERLIGA NAȚIONALĂ DE FOTBAL JUNIORI U10, U9, U8 ȘI U7

Echipele de juniori U10, U9, U8 și U7 au disputat 8 etape în cadrul INTERLIGII NAȚIONALE DE FOTBAL, competiție organizată de FRF și AJF Hunedoara la care se stimulează prezența, plăcerea de a juca fotbal și nu se ține cont de rezultate.

Antrenor U10: Dan Ardelean

Antrenor U9 și U8: Radu Pleian

Antrenor U7: Emil Vîrtan

CAMPIONATUL JUDEȚEAN U9

Echipa de juniori U9 a disputat 3 etape în cadrul CAMPIONATULUI JUDEȚEAN U9, competiție organizată de AJF Hunedoara unde ca și în cazul INTERLIGII NAȚIONALE nu se ține cont de rezultate.

Antrenor: Radu Pleian

INTERLIGA DE IARNĂ TROFEUL GHEORGHE ENE

Sportivii născuți după 1 ianuarie 2011, vicecampionii județului Hunedoara, au disputat turneul final desfășurat la Sala Sporturilor din Deva unde au obținut următoarele rezultate:

SEMIFINALA 1:

ACS Viitorul Șoimuș – CFR Simeria 1-5

FINALA:

MF Hunedoara – CFR Simeria 2-1

Antrenor: Radu Pleian

INTERLIGA DE IARNĂ TROFEUL GHEORGHE OLA

Sportivii născuți după 1 ianuarie 2010, s-au clasat pe locul III la turneul final desfășurat la Sala de Sport din Sântămăria Orlea unde au obținut următoarele rezultate:

SEMIFINALA 2:

ACS MF Hunedoara – CFR Simeria 1-1 (4-2 după penalty)

FINALA MICĂ:

ACS Viitorul Șoimuș – CFR Simeria 1-7

Antrenor: Dan Ardelean

Categoria: U11 (n. 2009-2010)

CAMPIONATUL JUDEȚEAN U11

Competiția este organizată de AJF Hunedoara, participăm cu două (CFR Simeria Albastru și CFR Simeria Galben).

CFR Simeria Albastru după disputarea celor 10 etape se clasează pe primul loc, fără îngrângere și fără egal, reușind să marcheze 102 goluri și să încaseze 8.

Clasamentul competiției – grupa I:

CFR Simeria Galben după disputarea celor 10 etape se claseză pe locul III, cu 5 victorii, 0 egaluri și 5 înfrângeri, reușind să marcheze 47 goluri și să încaseze 43.

Clasamentul competiției – grupa II:

Antrenor: Dan Ardelean

Categoria: U13 (n. 2008)

CAMPIONATUL JUDEȚEAN U13

Competiția este organizată de AJF Hunedoara.

CFR Simeria după disputarea celor 14 etape se clasează pe primul loc, fără înfrângere și fără egal, reușind să marcheze 107 goluri și să încaseze 6.

Clasamentul competiției:

Antrenor: Constantin Vișan

Categoria: U15 (n. 2005-2006-2007)

LIGA ELITELOR U15

Competiția este organizată de FRF, clubul câștigându-și dreptul de a reprezenta județul Hunedoara, după parcursul bun avut în sistemul regulat unde s-a clasat pe primul loc, marcând 29 goluri și încasând 4.

Clasamentul sistemului regulat:

CFR Simeria în Liga Elitelor U15 a disputat 4 etape, clasându-se pe locul III.

Clasamentul competiției:

CAMPIONATUL JUDEȚEAN U15SERIA VALEA MUREȘULUI

Competiția este organizată de AJF Hunedoara și va desemna echipele care vor participa în PLAY-OFF respectiv PLAY-OUT.

CFR Simeria II a disputat 5 etape, clasându-se pe locul II.

Antrenor: Florin Danciu

Categoria: U17 (n. 2003-2004)

CAMPIONATUL NAȚIONAL U17 – SERIA 9

Competiția este organizată de FRF, clubul a disputat 18 etape clasându-se pe locul IV.

Clasamentul competiției:

Antrenor: Dorin Costea

Categoria: U19 (n. 2001-2002)

CAMPIONATUL NAȚIONAL U19 – SERIA 9

Competiția este organizată de FRF, clubul a disputat 18 etape clasându-se pe locul VI.

Clasamentul competiției:

Antrenor: Gabriel Dărăban

Antrenor cu portarii: Ștefan Deak

Preparator fizic: Laurențiu Popescu